OGRODY CZYTELNIKÓW
Iwona Kostrzewa Drukuj Email
iDSCF4485
Mój ogród, to moja mała Ojczyzna. Mimo, że nie jest duży, to jest dla mnie najpiękniejszy skrawek Ziemi. Stanowi dla mnie bezcenną wartość, a jednocześnie daje mi poczucie, że osiągnęłam .
 
w życiu wielkie rzeczy.Moja pasja jaką jest ogrodnictwo rozpoczęła się stosunkowo późno, mimo, że ogród był wielkim marzeniem już od moich najmłodszych lat. Jednak życie napisało swój scenariusz, w którym marzenie spełniło się dopiero wiele, wiele lat później. Warto było jednak czekać, by pasja, która kiełkowała w moim sercu, mogła w końcu rozkwitnąć.

Dziś jest już pięknym kwiatem, a mój ogród jest całym moim życiem. Dodaje mi sił w chwilach słabości, jest dumą i chlubą, którą dzielę się z innymi.

Ogród, który rozwijam i kształtuję od kilkunastu lat, dopiero niedawno nabrał prawdziwie dorosłego wyglądu. Z dumą mogę powiedzieć, że jest kompletny i całkowicie zagospodarowany. Chciałabym nawet powiedzieć, że jest skończony, jednak w przypadku ogrodu takie pojęcie nie funkcjonuje. Szczególnie u mnie, gdzie cały czas coś zmieniam, poprawiam, dekoruję, cały czas ozdabiając go nowymi ozdobami. Jednak wszystkie główne elementy są już stałe i staram się ich nie zmieniać. Podobają mi się w takim kształcie w jakim są, a każdy z nich ma swoją własną historię. Oczywiście napisaną moimi rękami i rękami osób, które mi w ogrodzie pomagają. W szczególności mojego Męża, Dzieci, a nawet Wnuków, które już w nim pracują i czują się za niego odpowiedzialne.

W moim ogrodzie mam wszystko, co w ogrodzie być powinno. Są chodniczki, którymi przemieszczam się w poszczególne jego części, kąciki wypoczynkowe, rabaty obsadzone pięknymi i wypielęgnowanymi roślinami oraz oczywiście starannie prowadzony trawnik. Jest nawet nieduże oczko wodne i przechodzący nad nim mały mostek, który kojarzy mi się z wielkimi ogrodami, bogatymi we wszelaką ogrodową architekturę i ciekawe rozwiązania. Lubię czasem na nim stanąć i wpatrywać się w lustro wody oraz pływające w oczku, małe, kolorowe rybki.

Poza wszystkimi stałymi elementami, mój ogród to jednak królestwo dekoracji, mini kompozycji, a nawet rzeźb. Wszystkie oczywiście wykonuję sama, z naturalnych materiałów, dostosowując je do aktualnych pór roku i do tego, czym natura chce się ze mną podzielić. Dekoracje zdobią każdy zakątek ogrodu, a ich niepowtarzalny styl dodaje mu blasku i prawdziwie „Iwonkowego charakteru". Wszystkie pomysły na dekoracje rodzą się w głębi mojej duszy, a w ich wykonanie wkładam całe swoje serce. To dlatego są tak dopracowane, naturalne i idealnie wkomponowują się w ogród, który również tworzyłam. Jestem przekonana, że to wszystko razem, tworzy jedną, spójną, oryginalną i niepowtarzalną całość, która wyróżnia mój ogród spośród tysięcy innych ogrodów.

Z mojego ogrodu jestem niezmiernie dumna, a jednocześnie szczęśliwa, że dane mi jest posiadać i pielęgnować tak cudowne miejsce. Nie zamieniłabym go na żadne inne miejsce na Ziemi. To moje królestwo, które wpisało się w moje życie. Każdy dzień przeżywamy wspólnie, ja dbam o ogród, a ogród odwdzięcza się, sprawiając, że czuję się szczęśliwa. Praca w ogrodzie jest dla mnie wielką przyjemnością, która dodaje mi sił i otuchy w różnych, ciężkich, życiowych momentach. Czuję się za niego odpowiedzialna jak za kolejnego członka mojej Rodziny.

I takiego ogrodu życzę wszystkim Czytelnikom. Pozdrawiam. Iwona Kostrzewa.

.

Galeria (kliknij na zdjęciu aby obejrzeć):
 


 

 

KALENDARIUM

październik 2020
P W Ś C Pt S N
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!Masz problem z uprawą roślin?
Chcesz zmienić swój ogród?
A może po prostu pragniesz przedstawić swoje ogrodnicze osiągnięcia?

Zapraszamy do współredagowania naszego miesięcznika „Mój Ogródek” . Na jego łamach uzyskasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania i podzielisz się z innymi swymi doświadczeniami! Listy można kierować na adres redakcji – ul. Bobrowiecka 1, 00-728 Warszawa lub e-mailem na adres redakcja@mojogrodek.pl.
Uwaga: nagrodzimy wszystkie opublikowane materiały!


01 MO05i
Uprzejmie informujemy, że nasz serwis zbiera w sposób
automatyczny informacje i zamieszcza na
urządzeniach końcowych użytkowników pliki cookies.
Wydawnictwo "działkowiec" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, ul. Bobrowiecka 1,
00-728 Warszawa; tel. 22 101-34-00; fax 22 101-34-20
NIP: 525-22-10-030, REGON: 017220636; KRS 0000010992, kapitał zakładowy 120 000 zł,