GREEN DAYS 2019
 

W dniach 22–24 marca w Nadarzynie k. Warszawy odbyła się trzecia edycja targów ogrodniczych i architektury krajobrazu Green Days. W dwóch salach czekały na zainteresowanych liczne stoiska z małą architekturą, roślinnością i materiałami do uprawy oraz pielęgnacji roślin..

Można było zobaczyć najnowsze technologie wykorzystywane w małej architekturze oraz trendy w projektowaniu i urządzaniu ogrodu. Ekspozycje wielu wystawców podkreślały modę na własne uprawy, o czym działkowcy wiedzą już od dawna, a Polski Związek Działkowców od marca bieżącego roku wdraża wśród tych jeszcze nieprzekonanych, realizując tak Otwarty program nowoczesnego zagospodarowania i użytkowania działek na miarę potrzeb współczesnych rodzin. Na stoiskach prezentowano rabaty warzywne i ziołowe, uczono jak je założyć. Promowano nowoczesną uprawę na podwyższonych grządkach, prezentując przy tym skrzynie uprawowe z betonu doskonale imitującego drewniane bale. Dzięki modułowej budowie mogą mieć one różne rozmiary i kształty, dodatkowo są bardzo trwałe.
 
Targom towarzyszyły liczne konferencje, seminaria i szkolenia dla profesjonalistów jak również dla pasjonatów, wystawy tematyczne – florystyczne, botaniczne, architektoniczne oraz pokazy pracy maszyn.
 
Pasjonatów gromadziły warsztaty sztuki ogrodniczej jak np. „Ogrody wertykalne", „Zielone żarówki", „Las w szkle", na których uczono jak i z czego wykonywać te oryginalne mini ogródki. Zainteresowaniem cieszyły się także pokazy technik arborystycznych, formowania bonsai oraz florystyczne. Można było wysłuchać wykładów i prezentacji m.in. na temat: robotów koszących, łąk kwiatowych, mieszanek trawnikowych i traw rabatowych, innowacyjnych systemów tarasowych z płyt gruboformatowych, nowoczesnych systemów nawadniania. Zwiedzający podziwiali ogrodowe sauny, banie i jacuzzi, ogrody zimowe, nowoczesne tarasy i ogrodzenia. Prezentowano trwałe deski kompozytowe na tarasy, zadaszenia tarasów, pojemniki dla roślin, dekoracje – np. źródełka, fontanny, szklane kule, rzeźby, wyposażenie placów zabaw i meble ogrodowe.
 
Odwiedzający mogli również wzbogacić się o ogrodowe rarytasy roślinne oferowane na licznych stoiskach kiermaszu ogrodniczego.
 
Małgorzata Majkowska
Redakcja miesięcznika „działkowiec" i „Mój Ogródek"

 
 
Uprzejmie informujemy, że nasz serwis zbiera w sposób
automatyczny informacje i zamieszcza na
urządzeniach końcowych użytkowników pliki cookies.
Wydawnictwo "działkowiec" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, ul. Bobrowiecka 1,
00-728 Warszawa; tel. 22 101-34-00; fax 22 101-34-20
NIP: 525-22-10-030, REGON: 017220636; KRS 0000010992, kapitał zakładowy 120 000 zł,