TULIPANOMANIA
 

W dniach 30–31 marca b.r., w Oranżerii Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie odbyła się XI Wystawa Tulipanów, na której zaprezentowano blisko 100 odmian tulipanów wyprodukowanych w polskich gospodarstwach ogrodniczych.

 
Współorganizatorem wystawy było Stowarzyszenie Producentów Ozdobnych Roślin Cebulowych. Coroczna wystawa jest okazją nie tylko do zapoznania się z bogactwem odmian tych pięknych kwiatów, ale również inspiruje, rozbudza ciekawość, a także jest okazją do wymiany myśli i wiedzy o tych tak lubianych kwiatach. Intersujące wykłady odpowiadały m.in. na pytania: skąd pochodzą tulipany, ile zapłacono za najdroższą cebulę tulipana, czy Jan III podziwiał tulipany w wilanowskich ogrodach, ile tak naprawdę mamy gatunków i odmian, skąd się biorą tulipany w środku zimy, czy można je jeść, jak postępować z ciętymi tulipanami?
 
Wśród wykładowców była m.in. dr hab. Agnieszka Krzymińska z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, członek kolegium redakcyjnego „Działkowca" i dr Dariusz Sochacki z SGGW, współpracujący jako autor także z „Działkowcem".
 
Wystawie towarzyszył kiermasz kwiatowo-cebulowy oraz bogaty program wydarzeń dla odbiorców w każdym wieku, m.in. warsztaty florystyczne i kaligraficzne dla dzieci, a także warsztaty quillingu, czyli techniki z rodzaju papieroplastyki, polegającej na nawijaniu na igłę lub patyczek papierowych pasków, dzięki którym można stworzyć ozdoby.
 
Na zakończenie odbyły się również warsztaty szycia tulipanów z kolorowych tkanin.
 
Dominik Taraska, redakcja „Działkowca".
 
 
Uprzejmie informujemy, że nasz serwis zbiera w sposób
automatyczny informacje i zamieszcza na
urządzeniach końcowych użytkowników pliki cookies.
Wydawnictwo "działkowiec" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, ul. Bobrowiecka 1,
00-728 Warszawa; tel. 22 101-34-00; fax 22 101-34-20
NIP: 525-22-10-030, REGON: 017220636; KRS 0000010992, kapitał zakładowy 120 000 zł,