Reklama
ZIELEŃ TO ŻYCIE

1.DSCN0330 W dniach 5–7 września 2019 r. na terenach „Expo Warszawa XXI" odbyła się 27. Międzynarodowa Wystawa „Zieleń to Życie" połączona z 4. edycją wystawy „Flower Expo Polska". Tegoroczne targi odbyły się pod hasłem „Naturalny wybór", co miało zwrócić uwagę na fundamentalną rolę zieleni w życiu człowieka.

Wystawa skierowana była zarówno dla gości profesjonalnych jak również ogrodników amatorów, użytkowników działek w ROD i ogrodów przydomowych, którzy licznie odwiedzali tereny targów.

 

Ekspozycja z wielobarwnymi wrzosami

 

Na ekspozycjach uczestnicy mogli zapoznać się m.in. z najnowszymi osiągnięciami w technologii ogrodniczej oraz hodowli roślin ozdobnych a także obejrzeć przebogatą ofertę producentów drzew, krzewów, bylin, roślin doniczkowych oraz sprzętu i akcesoriów dekoracyjnych do ogrodu.

 

Wystawie towarzyszyły m.in. warsztaty florystyczne

 

Zorganizowane zostały też liczne pokazy, warsztaty i seminaria związane z pielęgnacją roślin, projektowaniem ogrodów, oprogramowaniem komputerowym a także florystyką.

 

Wystawa roślinnych nowości


Wystawa „Zieleń to Życie" jest też jednym z wyznaczników aktualnych trendów w sztuce ogrodowej i doborze roślin do uprawy. W tym roku potwierdziły się tendencje stopniowego odchodzenia od iglaków na rzecz krzewów liściastych, a także wzrastająca popularność bylin ogrodowych. Świadczyły o tym ekspozycje wystawców, a także gatunki i odmiany zgłoszone na „Konkurs Roślinnych Nowości".

 

Jedna z kompozycji stworzona podczas warsztatów florystycznych

 

Spośród 33 zgłoszonych roślin, większość stanowiły krzewy liściaste (18) i byliny (9), natomiast w zdecydowanej mniejszości były iglaki (2) oraz drzewa (4). Na uwagę zasługuje popularność przepięknych hortensji bukietowych i krzewiastych, których w konkursie wystawiono aż 12! Złoty medal w konkursie zdobyła kolumnowa, bardzo wąska odmiana 'Warmia' klonu pospolitego, srebrny medal przypadł dąbrówce rozłogowej 'Gold Chang' o niespotykanym, złocistozielonym kolorze liści.

 

Dąbrówka rozłogowa ’Gold Chang’ – laureatka srebrnego medalu

 

Brązowym medalem zostały uhonorowane ex aequo: judaszowiec kanadyjski CAROLINA SWEETHEART (o dekoracyjnych, wielobarwnych liściach), miskant chiński 'Boucle' (o oryginalnych, pokarbowanych kwiatostanach), kocimiętka NEPTUNE (kompaktowa, silnie rozgałęziona), pęcherznica kalinolistna TINY WINE GOLD (pierwsza karłowa odmiana pęcherznicy o żółtym ulistnieniu).

 

Strefa relaksu

 


Targom towarzyszył kiermasz ogrodniczy, a dla znużonych gości zorganizowano atrakcyjną strefę relaksu na świeżym powietrzu.

 

 

Podczas targów oferowanych było wiele atrakcyjnych krzewów i bylin

 
Na wystawie „Zieleń to życie" obecne było także Wydawnictwo „działkowiec", które na swoim stoisku oferowało bogaty wybór roślin i akcesoriów ogrodniczych ze sklepu www.dzialkowiecsklep.pl a także książki ogrodnicze i najnowsze numery „działkowca" i „Mojego Ogródka".

 

 

Stoisko Wydawnictwa „działkowiec”

Wśród oferty roślinnej uwagę zwracały m.in. najpiękniejsze odmiany wiosennych kwiatów cebulowych (których termin sadzenia przypada właśnie teraz), wieloodmianowe drzewka owocowe, a także takie rarytasy jak truskawkomaliny, kielichowce wonne oraz bylinowe hibiskusy o ogromnych kwiatach.

Sławomir Milewski redakcja „działkowca"

 

 


 

 


MIESIĘCZNIK „DZIAŁKOWIEC” NAJCZĘŚCIEJ KUPOWANYM PISMEM OGRODNICZYM!

 
Uprzejmie informujemy, że nasz serwis zbiera w sposób
automatyczny informacje i zamieszcza na
urządzeniach końcowych użytkowników pliki cookies.
Wydawnictwo "działkowiec" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, ul. Bobrowiecka 1,
00-728 Warszawa; tel. 22 101-34-00; fax 22 101-34-20
NIP: 525-22-10-030, REGON: 017220636; KRS 0000010992, kapitał zakładowy 120 000 zł,