PYTANIA I ODPOWIEDZI


Trawnik z rolki |
![]() |
![]() |
p. Czy można na istniejący trawnik (zachwaszczony chwastami i mchem) położyć nową murawę z rolki? Jak należy to przeprowadzić? A może prościej po prostu przekopać i założyć go ponownie? Zalety mi na rozwiązaniu najmniej pracochłonnym.
o. Nie ryzykowałbym nigdy nakładania nowej darni na trawnik istniejący. Nigdy nie uzyska wówczas się prawidłowego wymodelowania powierzchni i zawsze będzie istniało ryzyko przerastania nowej darni przez chwasty. Należy rozważyć dwie wersje: - podjęcie próby odchwaszczenia chemicznego trawnika, z jednoczesnym zastosowaniem preparatu usuwającego mech. A po usunięciu zbędnych roślin przeprowadzać regularne nawożenie mineralne, nawadnianie i koszenie; - zniszczenie chemiczne starej darni, np. Avansem czy Roundup'em i postępowanie jak przy zakładaniu trawnika nowego. |
KALENDARIUM
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!
Masz problem z uprawą roślin?
Chcesz zmienić swój ogród?
A może po prostu pragniesz przedstawić swoje ogrodnicze osiągnięcia?
Zapraszamy do współredagowania naszego miesięcznika „Mój Ogródek” . Na jego łamach uzyskasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania i podzielisz się z innymi swymi doświadczeniami! Listy można kierować na adres redakcji – ul. Bobrowiecka 1, 00-728 Warszawa lub e-mailem na adres redakcja@mojogrodek.pl.
Uwaga: nagrodzimy wszystkie opublikowane materiały!
