PYTANIA I ODPOWIEDZI


Ałycza i węgierka Wangenheima |
![]() |
![]() |
p. W niektórych parkach i przy ulicach miast, spotkać można śliwę o buraczkowych lub ciemnoburaczkowych liściach i owocach. Czy jest to odmiana ałyczy (wielkość owoców taka sama lub podobna lecz mniejsza ich ilość) czy Węgierka Wangenheima? Czy nadaje się na podkładkę pod śliwy? Czy węgierka Wangenheima występuje w naszym środowisku naturalnym, tak jak ałycza?
o. Źliwy o bordowych liściach i owocach to ałycza odmiany Pissardii. Można ją rozmnożyć przez wysiew pestek. Siewki tej śliwy mogą być użyte także jako podkładki. Węgierka Wangenheima w stanie dzikim nie występuje. Jest to odmiana szlachetna, wyselekcjonowana w Niemczech. Obecnie w polskich szkółkach jest ona stosowana na podkładki dla śliw i moreli. |
KALENDARIUM
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!
Masz problem z uprawą roślin?
Chcesz zmienić swój ogród?
A może po prostu pragniesz przedstawić swoje ogrodnicze osiągnięcia?
Zapraszamy do współredagowania naszego miesięcznika „Mój Ogródek” . Na jego łamach uzyskasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania i podzielisz się z innymi swymi doświadczeniami! Listy można kierować na adres redakcji – ul. Bobrowiecka 1, 00-728 Warszawa lub e-mailem na adres redakcja@mojogrodek.pl.
Uwaga: nagrodzimy wszystkie opublikowane materiały!
